Maak vanaf 2018 – 2019 kennis met de UEFA Nations League, de nieuwe landencompetitie van UEFA. De UEFA Nations League heeft meteen ook invloed op de kwalificatiecampagne voor UEFA EURO 2020. Ontdek hier alle informatie.
Waarom UEFA Nations League?
Met de nieuwe competitie wil UEFA het aantal louter vriendschappelijke duels verminderen, met meer competitieve interlands als antwoord.
Wat is het competitieformat?
55 landen zijn verdeeld in vier divisies, op basis van de UEFA-ranking van 11 oktober 2017. België maakt deel uit van Nations League A, met Duitsland, Frankrijk, Engeland, IJsland, Kroatië, Nederland, Polen, Portugal, Spanje en Zwitserland. Elk land treft mekaar twee keer, in een duel thuis en uit.
Op woensdag 24 januari 2018 wordt in Lausanne geloot voor de groepssamenstelling. Divisie A zal dan bestaan uit vier groepen van drie landen. België treft in de UEFA Nations League met andere woorden twee top tegenstanders in één van de vier groepen.
Eindfase
De groepswinnaars promoveren naar een hogere divisie en de laatste degradeert. De vier groepswinnaars van Nations League A plaatsen zich meteen ook voor de halve finales van een nieuwe ‘final four’-competitie. De winnaars daarvan strijden in de finale om de allereerste UEFA Nations League-titel.
Bron: www.belgianfootball.be
Editie 2018 – 2019:
Op 24 januari 2018 werden te Lausanne de groepen geloot. België ontmoet in de 1ste ronde Zwitserland en IJsland. 2 leuk voetballende ploegen en tevens ook leuke verplaatsingen voor de supporters. De groep van de Rode Duivels alsook de andere groepen van divisie 1 zie je onderstaand.
De speeldate in de 1ste ronde zijn:
11/09/2018 ???️?? 0 – 3
12/10/2018 ???️?? 2 – 1
15/11/2018 ???️?? 2 – 0
18/11/2018 ???️?? 5 – 2
De eindstand in de groep is:
Onze Rode Duivels hebben zich niet kunnen plaatsen voor de eindfase van de UEFA Nations League. Wel konden we ons plaatsje in League A behouden. Zo kunnen we bij de volgende editie opnieuw een gooi doen naar de titel!
Benieuwd naar de andere uitslagen? Wie degradeert en wie promoveert? En wie wordt de eerste winnaar van de UEFA Nations League? Volg via deze link alles op de voet.
DBD-Nieuwsbrief!
Volg ons!
Volg de Rode Duivels!
Contacteer ons
info@brugseduivels.be
Sint-Annaplein 11,
8000 Brugge
Meest recente berichten
Recente reacties
- Pieter Loosveldt op Merchandising
- vanmeenen op Merchandising
- Pieter Loosveldt op Merchandising
- Brendonck Wim op Merchandising
- Pieter Loosveldt op Merchandising